Ювентус направи поредна крачка към титлата в Серия А, след като спечели с 2:0 гостуването си на Пескара от 32-ия кръг на италианското първенство. Старши треньорът на „бианконерите“ Масимилиано Алегри даде почивка на голяма част от титулярите си и ги запази за реванша срещу Барселона от четвъртфиналите на Шампионска лига, който е в сряда на „Камп Ноу“. „Старата госпожа“ излезе при гостуването си на стадион „Адриатико“ с изцяло нов вид на защитата, а Буфон също получи почивка.

Ювентус започна агресивно мача и можеше да поведе още в 10-та минута, когато след центриране в наказателното поле на домакините Марио Манджукич стреля с глава, но Винченцо Фиорило успя да спаси.

Ювентус поведе с 1:0 в 23-та минута. Фиорило отново се наложи да се намесва решаващо , когато отрази удара на Хуан Куадрадо. Топката се върна в колумбиеца, който след това подаде към Гонсало Игуаин, а той отблизо не пропусна да вкара.

„Бианконерите“ продължиха да доминират и в 37-та минута Гонсало Игуаин бе изведен на отлична позиция, но Фиорило се намеси решаващо и спаси.

Ювентус удвои своята преднина в 43-та минута, когато Миралем Пянич центрира в наказателното поле на Пескара, където Марио Манджукич свали топката с глава към Гонсало Игуаин, който отблизо вкара.

Пауло Дибала отправи много хубав удар от 23 метра в 45-та минута, но Фиорило отново бе на висота и спаси.

Пауло Дибала получи контузия в 53-та минута и бе заменен принудително от Стефано Стураро.

През втората част футболистите на Ювентус успяха да задържат аванса си от два гола и не допуснаха опасности пред Нето.

След този успех Ювентус е първи в класирането с 80 точки и е с осем повече пред втория Рома. По този начин „бианконерите“ са на път отново да триумфират с титлата в Серия А.

Александър Тонев отново не бе в групата на Кротоне, който завърши 1:1 при гостуването на Торино.

Каляри постигна категорична победа с 4:0 при домакинството си на Киево, докато Фиорентина загуби с 1:2 от Емполи.