Ювентус успя да вземе дербито срещу Милан с 2:1 и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Италия. Миланистите играха с човек по-малко от 54-ата минута заради изгонването на Локатели.

Премията за победителите от Торино е полуфинал срещу Наполи.

Това бе третият мач за сезона между двата гранда, като предишните два завършиха с успехи за миланистите – с 1:0 за първенство и след дузпи за Суперкупата на Италия.

Домакинът Ювентус започна силно и набързо поведе с 2:0. Още в 10-ата минута „бианко-нерите“ излязоха напред с 1:0. Асамоа центрира отляво, Куадрадо продължи с пета за Дибала и той преодоля Донарума с десния крак.

В 21-ата минута Пянич изпълни фаул от гранцита на наказателното поле и накара Донарума да капитулира за втори път – 2:0 за Юве.

Така приключи първото полувреме – със солиден аванс за шампионите.

През второто полувреме Милан тъкмо надигна глава и веднага беше дръпнат отново назад. В 53-ата минута Карлос Бака върна миланистите в мача, намалявайки на 1:2.

В следващата минута обаче бе изгонен Локатели от Милан, за късно влизане в краката на Дибала. Това бе вторият жълт картон за Локатели и ето че „росонерите“ останаха в намален състав.

Заредиха се пропуски на Манджукич за Юве. Последва и серия от жълти картони за двата отбора.

Ювентус доминираше, но в края и Милан, макар и с човек по-малко, имаше шанса да вкара мача в продължения чрез новопривлечения Деулофеу. Нов гол обаче не падна и Юве спечели с 2:1.