Наглед рутинното гостуване на Фиорентина на Удинезе преди един месец се превърна в мача, който никой фен на "виолетовите" никога няма да иска да си спомня. Защото точно преди началото му в съня си почина капитанът на тима Давиде Астори.

Заради кончината му битката беше отложена и се игра на 3 април на "Фриули". И в памет на вечния си капитан, играчите на Фиорентина постигнаха емоционалната победа с 2:0 в Удине. А феновете и на двата тима отдадоха почит на бившия италиански национал.

Още от началото гостите упражниха натиск, но първата опасност беше пред тяхната врата. В 19-та минута Стипе Перица изпусна от изгодна позиция за "фриуланите", а малко по-късно те бяха наказани.

В 29-та минута Джузепе Пецела препъна излизащия сам срещу вратаря Федерико Киеза и реферът посочи бялата точка, без да се замисля. Зад топката застана Жордан Верету и прониза мрежата за 1:0.

При този резултат дойде и почивката. Веднага след нея Якуб Янкто стреля опасно към вратата на противника, но вратарят изби в корнер. Родриго де Паул на два пъти изпусна страхотни шансове за Удинезе да изравни и малко след това тимът му беше наказан за тези пропуски.

В 71-та минута Киеза изработи и второто попадение за тима си, като намери Джовани Симеоне на стрелкова позиция и синът на наставника на Атлетико Мадрид Диего Симеоне не сбърка и направи 2:0.

Марко Бенаси малко след това изпусна да оформи класиката, но в крайна сметка повече попадения в този мач така и не паднаха и Фиорентина се поздрави съвсем заслужено с трите точки в тъжния мач.

С този актив "виолетовите" събраха 47 точки на осмата позиция и продължават да се борят за място в евротурнирите. След кончината на капитана си тимът от Флоренция заигра в негова чест и ниже победа след победа, което съживи амбициите му за Европа. Удинезе записа пето поредно поражение и с 33 точки доиграва спокойно сезона.