Отборът на Фиорентина най-сетне даде повод за оптимизъм на своите фенове. След двете поредни загуби от Интер и Сампдория на старта в Серия А, „виолетовите” на Стефано Пиоли изиграха наистина стойностен мач при гостуването срещу Верона от третия кръг. Флорентинци спечелиха безапелационно с 5:0, като реално интригата в двубоя приключи в първите 25 минути.

Новото попълнение на Фиорентина Джовани Симеоне откри головата си сметка секунди след началото на мача. Още във втората минута Марко Бенаси напредна и стреля по диагонала от около 22-23 метра. Вратарят на веронци Андраде Николас се намеси колебливо и отби кълбото право на пътя на Симеоне, за когото не представляваше трудност да се разпише.

Бразилският страж на Верона продължи с глупостите и в 10-ата минута излезе да посреща Федерико Киеза в наказателното поле, поваляйки го на тревата. Дузпата се зае да изпълни друг от новите – Сирил Теро, който с мощен шут в центъра направи резултата 2:0.

В 24-ата минута всички въпросителни около крайния изход на мача отпаднаха. Киеза изпълни корнер отдясно по атаката с центриране към близката греда. Там Бенаси подложи глава, за да продължи зад гърба си, а Давиде Астори засече много добре до дясната греда – 3:0.

След паузата диктовката на гостите продължи, а в 62-ата Жордан Верету се отчете с уникален гол от пряк свободен удар. Френският полузащитник стреля фалцово на стената от близо 28 метра, пронизвайки неспасяемо горния десен ъгъл.

Минутка преди края на редовното време дебютните голове за Фиорентина продължиха, след като Бруно Гаспар асистира за Жил Диас и изведе португалеца сам до аутлинията в наказателното поле. От малък ъгъл играещият като преотстъпен от Монако футболист стреля през краката на Николас за крайното 5:0.

Със спечелените 3 точки  Фиорентина се изкачи до 11-ото място в подреждането. Верона е предпоследен със само 1 на сметката си.

В друга среща от кръга родният национал Андрей Гълъбинов се появи като принудителна смяна за Дженоа при загубата с 0:1 навън от Удинезе. „Фриуланите” откриха в 16-ата минута чрез Якуб Янкто, а в 35-ата титулярният нападател на генуезци Джанлука Лападула отстъпи мястото си на Гълъбинов. Секунди по-късно „грифоните” останаха с човек по-малко заради безумен шпагат на Андреа Бертолачи в краката на Кевин Лазаня.

Десетина минути преди края Удинезе също остана с 10 души на терена, след като 19-годишният Джузепе Пецела посече брутално в гръб резервата на Дженоа Омеонга. Това донесе директен червен картон за италианеца. Три минути след тази ситуация Гълъбинов можеше да донесе поне равенство, но защитник изчисти от голлинията изстрела му с глава.

Така Дженоа нареди две поредни загуби и отиде на 15-о място в подреждането със само 1на сметката си. Удинезе, за когото това бе първи успех за кампанията, пък излезе 12-и с 3 пункта.