Интер допусна нова грешка в борбата за челните позиции в Серия А, след като загуби с 1:2 при гостуването на Кротоне от 31-ия кръг на Серия А.

Българинът Александър Тонев не бе в групата на Кротоне.

Съдията Гуида свири дузпа за Кротоне в 18-та минута за игра с ръка на Гари Медел в наказателното поле на Интер. Фалчинели реализира наказателния удар в 19-та минута, с който домакините поведоха с 1:0.

Кротоне успя да удвои своята преднина в 22-та минута, когато Фаличенли успя да реализира своето второ попадение в срещата.

Домакините бяха близо до това да реализират трети гол в 40-та минута. Бруно Мартела бе изведен на добра позиция, но пропусна да намери очертанията на вратата на Самир Ханданович.

Интер се опита да се върне в мача през второто полувреме. Иван Перишич нанесе много хубав удар в 58-та минута, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Кордаз.

Интер намали изоставането си в резултата в 66-та минута, когато Кондогбиа подаде към Данило Д'Амброзио, който вкара в опразнената врата.

„Нерадзурите“ можеха да изравнят резултата в 72-та минута, но след удара на Едер топката срещна десния стълб на вратата на Кротоне.

В добавеното време на срещата Миранда пропусна последната възможност, която се откри пред футболистите на Интер.

Кротоне вече има 20 точки и е само на три от спасителната зона. В същото време Интер се смъкна до седмата позиция с 55 точки.

Каляри загуби с 2:3 от Торино, а Удинезе спечели с класическото 3:0 срещу Дженоа.

Белоти вкара два гола при успеха на Торино с 3:2 като гост на Каляри, като домакините откриха в 19-ата минута от дузпа, реализирана от Марко Бориело. Афри Акуа вкара третото попадение за торинци, а още един негов гол в добавеното време беше отменен. Преди тва пък играчът от КНДР Квуан Сон Хан оформи крайното 2:3.