Италианският участник в Лига Европа Аталанта направи силен мач с Киево във Верона, но измъкна само точка от него. Битката на "Маркантонио Бентегоди" завърши наравно 1:1.

Въпреки че държаха инициативата през целия мач, "бергамаските" трябваше да стигнат до хикса в последните минути с попадение от дузпа. Преди това "летящите магарета" бяха повели чрез Самуел Бастиен.

Този мач започна с натиск на Аталанта и чистите положения бяха за "черно-сините". Йосип Иличич и Мартен де Роон изпуснаха невероятни ситуации през първото полувреме за гостите.

В 29-та минута Иличич стигна дори и до попадение, но то беше отменено заради засада. В крайна сметка попадения преди почивката нямаше и развръзката остана за втората част. И малко след началото ѝ Киево поведе.

В 52-та минута Самуел Бастиен получи страхотен пас, извоюва си изгодна позиция за стрелба и изстреля истински снаряд, който нямаше как да бъде отразен от вратаря на Аталанта - 1:0 за домакините.

Веднага след това "бергамаските" се хвърлиха в търсене поне на изравняването. Иличич за пореден път пропусна в 58-та минута, като ударът му беше избит с крак от вратаря на "летящите магарета".

Но логичното се случи в 85-та минута. Тогава натискът на гостите беше увенчан с дузпа, от която Алехандро Гомес беше точен и резултатът беше изравнен. Нарушението беше на Ненад Томович.

В крайна сметка повече попадения не паднаха и така двата тима взеха само по точка. След този развой те остават съседи в класирането с по 4 точки в актива си.