Сампдория и Фиорентина не успяха да се победят в мач от 31-ия кръг на Серия А, завършвайки с равенство 2:2. Любопитно бе, че стартът на срещата се забави с около 20 минути, тъй като гостуващият тим бе попаднал в задръстване.

Двата отбора изиграха доста интезивно първо полувреме. Бруно Фернандес откри резултата за домакините още в 5-ата минута, след като оправи удар от границата на наказателното поле, а топката премина покрай безпомощния Татарушану и попадна в левия ъгъл.

Фиорентина незабавно започна да натиска съперника. В 20-ата минута бе отсъден свободен удар за “виолетовите”. Той бе изпълнен от Федерико Бернардески, който стреля директно, но малко встрани от лявата греда.

Последва контраатака за домакините, но Татарушану успя да се намеси и да спаси удар на Фернандес. Двата тима се оттеглиха при резултат 1:0 на полувремето.

И през втората част футболистите на двата тима бяха много активни на терена. В 56-ата минута Кристиан Тейо премина през двама бранители на Сампдория и стреля от ръба на наказателнот поле. Ударът му обаче срещна лявата греда.

В 60-ата минута Фиорентина успя да изравни след гол с глава на Гонсало Родригес. Аржентинецът получи топката след центриране от ъглов удар на Борха Валеро, надскочи защитата и вкара под напречната греда.

В 71-ата минута Сампдория отново поведе. Патрик Шик подаде отличен пас на Рикардо Алварес в наказателното поле, който не сгреши и се разписа в долния ляв ъгъл на вратата за 2:1 в полза на домакините.

Изравнителното попадение за “виолетовите” падна в 89-ата минута, когато Кума Бабакар се отбеляза от границата на наказателното поле след асистенция на Рикардо Сапонара. Така двата тима завършиха при резултат 2:2, запазвайки позициите си в класирането.

Фиорентина е на 8-ото място с 52 точки, а Сампдория е на 9-ото с 45.