Наполи продължава да удържа първото място в Серия А, след като постигна минимална победа с 1:0 при гостуването на Аталанта от 21-ия кръг на Серия А.

През първото полувреме двата отбора се представиха равностойно, като нито един от тях не успя да създаде по-сериозни опасности пред двамата вратари.

Матиа Калдара направи добър пробив в 60-та минута, след което стреля, но ударът му в последния момент бе блокиран от защитник на Наполи, а след това топката бе изчистена.

Наполи поведе в 64-та минута, когато Хосе Кайехон пусна отличен извеждащ пас към Дрийс Мертенс. Белгиецът се измъкна зад отбраната на Аталанта, след което напредна, навлезе в наказателното поле на домакините и сам срещу Етрит Бериша не пропусна да вкара. Това бе първи гол за Мертенс след 910 минути без попадение в Серия А.

Пепе Рейна направи впечатляващо спасяване в 72-та минута, когато отрази удара на Брайън Кристанте.

Наполи бе близо до отбелязването на втори гол в срещата в 85-та минута, когато Мертенс подаде към Марек Хамшик, а той стреля, но над напречната греда в аут.

Марек Хамшик отбеляза гол в добавеното време на срещата, но попадението не бе зачетено заради засада.

Наполи продължава да е лидер в класирането на Серия А с 54 точки, а Аталанта е седми с 30 точки.