Чилийският национал Мати Фернандес реализира първия си гол с фланелката на Милан, с който осигури победата на „росонерите” срещу Дженоа. В мач от 29-ия кръг на Серия А възпитаниците на Винченцо Монтела се наложиха с 1:0 и така се доближиха на само две точки до градския си съперник Интер, който по-рано днес направи 2:2 при визитата си на Торино.

Въпреки че бе без част от големите си звезди в лицето на Карлос Бака и Алесио Романьоли, както и Андреа Беролачи, който се контузи в началните минути, домакините не допуснаха изненада срещу тима от Генуа.

Тимът на Андреа Мандорлини не успя да затрудни с почти нищо отбора на „росонерите”, който стигна до успеха благодарение на гола на Фернандес в 33-ата минута. Чилиецът бе изведен по отличен начин от Джанлука Лападула в наказателното поле и останал сам срещу вратаря не сгреши.

Така Милан събра актив от 53 точки е вече е на само две от петия Интер и на шест от четвъртия Лацио. Дженоа е 16-ти с 29 точки.