Лидерът в Италия Интер се спаси едва след изпълнението на общо 14 дузпи и успя да елиминира третодивизионния слабак Порденоне с 5:4. В редовното време и продълженията резултатът беше 0:0.

По този начин интеристите се класираха с огромна мъка за четвъртфиналите за Купата на Италия, преодолявайки тим от 50-хилядно градче между Венеция и Удине, който играе в Серия С.

На „Сан Сиро”  Спалети направи логично доста ротации в състава си, а гостите бяха с най-доброто, което притежават. Но се държаха геройски срещу гранда.

В 31-ата минута дори Маняги дори разтресе гредата на вратата на Интер.

Порденоне се държеше славно до 75-ата минута, когато силите започнаха да напускат третодивизионния тим, който обаче успя да вкара мача в продължения.

В тях Интер вече натискаше много, Икарди уцели гредата в 119-ата минута, но невярващите на очите си 25 000 зрители трябваше да гледат и дузпи.

При петте изпълнения от двете страни се стигна до по два пропуска, а сетне изпълненията продължиха по едно. Докато се стигна до пропуска на Пароди от Порденоне и успешното изпълнение на Нагатомо.

Интер се класира за четвъртфиналите и сега ще чака там или вечния си съперник Милан или Верона, които играят в сряда.