Лацио направи равенство с Дженоа 2:2 в мача от 32-ия кръг на Серия А. По този начин „римските орли“, които се борят за третото място, спечелиха само една точка и са на четвъртото място в класирането с 61 пункта. Наполи, който е трети с мач по-малко и има актив от 67. Дженоа е 16-и с 30 пункта.

Лацио започна добре срещата и в 4-ата минута на Лукас Билия овладя добре една топка и стреля от около 27 метра, но топката мина в страни от десния стълб.

След десет минути игра Дженоа поведе. Джовани Симоне съумя да засече едно центриране от трудна позиция и се разписа с глава за 1:0. До края на първото полувреме лациалите упражниха натиск, като положения се разкриха пред Бладе Кейта и Чиро Имобиле. И в двете ситуации обаче не се стигна до изравняване.

В продължението на първата част Лацио получи право да изпълни дузпа, отсъдена за игра с ръка на Николас Бурдисо. С изпълнението се нае Лукас Билия, който направи 1:1.

След почивката играта се развиваше равностойно с положения и пред двете врати. Дженоа излезе отново напред в резултата след 78 минути игра. Дарко Лозанович показа страхотна техника и след умело центриране Горан Пандев засече за 2:1.

В продължението на срещата Лацио стигна до изравняване. В 91-ата минута след рикошет Луис Алберто успя да отпрви изстрел, който влезе във вратата за крайното 2:2.

Малко след това нов страхотен шасн се разкри пред Лацио, който можеше да стигне и до пълен обрат, но ударът на Сергей Милинсович-Савич прелетя на малко разстояние от вратата.  В седмата минута на продължението възможност се разкри и пред Горан Пандев, но стражът „римските орли“ Томас Стракоша отрази.