Отборът  на Лацио стигна до точка при гостуването си на Кротоне от 37-ия кръг на Серия А и кръг преди края на запрати „акулите“ в зоната на изпадащите. Те събраха 35 точки и заемат 18-ата позиция. СПАЛ, който загуби от Торино с 1:2 има същия актив като „питагорейците“, но с по-добри показатели остава над критичната черта.

Междувременно „орлите“ остават четвърти със 72 пункта.

Лациалите започнаха добре срещата и имаха шанса да поведат след 13 минути игра. Милинкович-Савич бе оставен непокрит и от чиста позиция можеше да се разпише, но ударът му мина покрай десния стълб.

Три минути след това „римските орли“ получиха право да изпълнят дузпа. Футболист на гостите извърши фаул в пеналта спрямо Сенад Лулич, за което съдията посочи бялата точка. Именно потърпевшият се нае с изпълнението и с безкомпромисен удар прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

До края на полувремето Кротоне се хвърли да търси изравняване, а то дойде в 29-ата минута. Бруно Мартела прати хубав диагонален пас към Сими, който чакаше на далечната греда и с глава засече за 1:1.

До края на първото полувреме Лацио бе по-активният тим на терена, а ситуации се разкриха пред Фелипе Кайседо и Лукас Лейва, но и в двата случая не последва промяна в резултата.

След почивката Кайседо отново бе близо до отбелязване, след като отклони с глава топката след едно центриране от фаул. Опитът му обаче бе неуспешен.

В последствие Кротоне взе инициативата и стига и до втори гол в мрежата на лациалите. В 61-ата минута Андреа Барберис центрира към далечната греда, а Федерико Чечерини засече прецизно за 2:1.

Натискът на лациалите в последните минути даде резултат и в 84-ата минута Стефан де Врай центрира много добре в пеналта, а Милинкови-Савич успя да засече за 2:2.

Нова добра възможност се разкри пред Маркус Роден в 69-ата минута, но бранител му отне превъзходно.

Милинкович-Савич успя да излезе на добра стрелкова позиция, но изкара топката в аут.

Междувременно Киево постигна пълен обрат срещу Болоня и след като победи с 2:1 се измъкна от зоната на изпадащите. „Летящите магаренца“ натрупаха 37 точки в актива си и се изкачиха до 14-ата позиция. Болоня е две места пред тях с 39.

Болоня поведе след гол от дузпа на Симеоне Верди. 11-метрвовият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Перпарим Хетемай.

Последваха динамични минути, в които срещата се развиваше двуостро, но до края на първата част не последва промяна в резултата.

След почивката „летящите магаренца“ нанизаха два гола. Кастро пусна много находчив пас към Емануеле Гиачерини, който веднага засече за 1:1.

След час игра обратът на Киево стана пълен. Роберто Инглезе овладя в наказателното поле и засече за 2:1.

Същевременно другите замесени в битката за оцеляване Удинезе и Каляри също постигнаха победи с по 1:0, съответно над Верона и Фиорентина. За тимът от Удине победният гол отбеляза Бара в 20-ата минута, а Паволети остави трите точки при Каляри, демонстрирайки точен мерник в 37-ата минута.

При този развой последният кръг на Серия А обещава да бъде повече от интересен. Киево и Удинезе вече имат по 37 точки, Каляри е с 36, а СПАЛ има 35, колкото и Кротоне, който е с по-слаби показатели.

Сигурни изпадащи от елита на Италия са Верона и Беневенто. Третият, който ще последва примерът им ще бъде определен другият уикенд (20 май).