Лацио измъкна точка при домакинството си на Аталанта от 36-ия кръг на Серия А. По този начин „римските орли“ натрупаха актив от 71 пункта и излязоха на точка пред  Рома на третото място в класирането. „Вълците“ обаче са с мач по-малко, като по-късно гостуват на Каляри.

Аталанта събра 59 пукта и е на седмата позиция, на пункт зад шестия Милан.

Двубоят започна повече от добре за Аталанта, който поведе след 2 минути игра. Муса Бароу бе превъзходно изведен и без бавене откри за 1:0. Малко след това същият играч излезе на опасна позиция, като можеше да реализира за втори път, но топката бе изчистена в корнер. От него не произлезе нищо.

В 24-ата минута лациалите съумяха да изравнят.  При хубава атака Луис Алберто центрира към Фелипе Кайседо, който от близко разстояние засече за 1:1.

4 минути след като паритетът бе възстановен, Фелипе Кайседо можеше да направи пълен обрат, но ударът му с глава мина над вратата.

След почивката Стефан де Врай опита късмета си от дистанция, но топката прелетя над вратата.

До края на двубоя гостите бяха установили контрол и стигнаха до няколко нелоши ситуации пред вратата на Лацио, но така и не пожънаха успех.

Първо в 67-ата минута Рамо Фройлер връхлетя върху една топка в наказателното поле, но Томас Стракоша изпъкна с бляскаво спасяване.

По-малко от десет минути след това Иличич имаше великолепна възможност да центриран опасно в пеналта, но Стракоша разгада идеята му.

В 83-ата минута Робин Госенс овладя подаване и шутира мощно, но защитник се хвърли по невероятен начин и изби.

Така Лацио спечели точка и след като натрупа 71 в актива си, е на пункт от най-доброто си постижение – 72.