Отборът на Лацио записа победа с 3:1 над Торино в последен мач от 28-ия кръг на Серия А. Успехът за „римските орли“ обаче не дойде никак лесно, като две от попаденията за домакините дойдоха в самия край на двубоя.

След първо полувреме без голове, резултатът бе открит от Чиро Имобиле в 56-ата минута на срещата. Италианският национал се оказа на точното място след центриране отдясно и рикошет в защитник на гостите, и то ъгъла на вратарското поле успя да засече топката в мрежата.

Гостите от Торино се върнаха в мача в 72-ата минута след изпълнение на статично положение. Топката бе центрирана в наказателното поле от пряк свободен удар, а Макси Лопес с глава изравни.

В последните три минути на мача дойде и неговата развръзка. Балде Кейта реализира страхотен гол след далечен удар, а Фелипе Андерсон оформи крайното 3:1 в полза на Лацио в 90-ата минута.

Победата на домакините обаче бе помрачена от контузията, която получи Стефан Де Фрай. Холандецът бе заменен принудително, след като получи травма в коляното.