Отборът на Интер се издъни чутовно в предпоследния кръг на Серия А. „Нерадзурите“ допуснаха домакинска загуба от средняка Сасуоло и почти сигурно се простиха с надеждите си за класиране в Шампионската лига.

Сасуоло се наложи с 2:1 на „Сан Сиро“, а по този начин Интер пропусна отличен шанс да изпревари Лацио на четвъртата позиция. Разликата между двата тима в момента е само две точки, но тимът от Рим има да изиграе още два двубоя до края, докато Интер само един.

Резултатът в Милано бе открит в 25-ата минута, когато Матео Молитано изпълни хитро един пряк свободен удар пред вратата на домакините. Футболистът на Сасуоло реши да пусне топката под стената и не сгреши. Играчите на Интер скочиха, топката под тях и влетя неспасяемо в левия ъгъл на вратата.

През втората част домакините продължиха да играят припряно и да изпитват сериозни трудности пред вратата на своя противник. И когато всички очакваха Интер да направи нещо интересно, „нерадзурите“ бяха попарени за втори път. Доменико Берарди получи отляво, финтира двама защитници на Интер и стреля много прецизно за 2:0.

Утешителният гол за Интер бе дело на Рафиня, който намали в 80-ата минута. Той стреля много силно с левия крак от границата на наказателното поле, топката се отклони коварно в крак на защитник и след като срещна левия страничен стълб се озова в мрежата.

Така Интер остава на пета позиция във временното класиране с 69 точки след изиграни 37 мача. Лацио е четвърти с две точки повече и два мача по-малко. Двубоите на „римските орли“ са срещу Кротоне и именно Интер в последния кръг.