След поражението от Ювентус в предходния кръг, Интер постигна изразителна победа с 4:0 над Удинезе в мача от 36-ия кръг на Серия А. По този начин съставът от Удине остана без победа в 14-ти пореден двубой.

Попаденията за успеха на „нерадзурите“ бяха дело на Андреа Ранокия, Рафиня, Мауро Икарди и Борха Валеро.

Със спечелените три точки Интер събра 69 на петото място, а Удинезе е 15-и с 34.

Интер имаше подчертано превъзходство през цялата среща, а първата по-любопитна ситуация в срещата бев полза на гостите. Иван Перишич стигна до едно центриране от фаул и с глава отклони топката, която летеше под напречната греда. Защитник обаче изчисти от голлинията.

В 13-ата минута превъзходството на Интер бе материализирано. След центриране от корнер отляво по атаката, Андреа Ранокия хладнокръвно с глава отклони от близка дистанция за 1:0.

Първата ситуация в полза на Удинезе бе дойде след 36 минути игра. Кевин Лазаня получи много прецизен пас и насочи топката опасно, но Самир Ханданович направи чудесно спасяване.

В 44-ата преднината на Интер бе удвоена. Рафиня получи възхитително подаване и след като овладя насочи ниско топката в мрежата на Удинезе за 2:0.

В първата минута от добавеното време на първата част, преднината на Интер стана класическа. Марсел Брозович адресира страхотен пас към Мауро Икарди, който след като укроти топката я мушна в мрежата леко под диагонал за 3:0.

След почивката, задачата на Удинезе стана още по-делактна, след като в 49-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Секо Фофана получи директен червен картон след по-грубо влизане.

Превъзходството на „синьо-черните“ стана още по-ярко и така в 71-ата минута Борха Валеро отбеляза и четвърти гол. Той овладя нещо следно между удар и центриране и от границата на вратарското поле направи 4:0.