Интер надигра Лацио с 3:2 в мач от 38-ия последен кръг в Серия А и спечели четвъртото място, което му гарантира участие в Шампионска лига. Мачът се превърна в зрелище, като зрителите видяха пет гола, и два червени картона. Атмосферата на стадиона е нажежена предвид важността на мача и за двата отбора.

Още в 7-ата минута при изгодна ситуация Чиро Имобиле и Луис Фелипе пропуснаха да открият резултата.

Лацио излезе напред в резултата, след отлична атака, която беше завършена с удар във вратата на Интер, след като топката намери главата на Перишич и влезе в мрежата.

Мауро Икарди стреля опасно в 22-ата минута, но ударът не намери целта. Само три минути по-късно Милинкович-Савич нацели гредата.

Малко по-късно Кандрева пусна топката към Икарди, но Марио не сполучи при играта за висока топка с Де Врай.

В 29-ата минута на срещата Д`Амброзио след пас от корнера възстанови равенството в двубоя.

Лацио отново излезе с гол аванс, след като Милинкович-Савич пусна отличен пас към Андерсон, който се справи с вратаря Ханданович и направи резултата 2:1 в полза на "лациалите".

Интересните моменти и пред двете врати се получиха през втората част. В 72-ата минута съдията Джанлука Роки отсъди дузпа в полза на Интер, но след като се консултира с VAR, я отмени и то справедливо.

Само пет минути по-късно обаче наказателен удар в полза на Интер имаше. Де Врай фаулира в наказателното поле Икарди и Роки отсъди наказателния удар, а Икарди я превърна в гол и резултатът беше изравнен до 2:2.

В 79-ата минута Лулич наруши правилата в центъра на терена и остави съотборниците си в намален състав, след като получи втори жълт картон.

Интер нанесе своя удар в 81-ата минута, когато Весино прати трите точки в състава на Интер и те ще защитават честта на Италия в Шампионска лига, а Лацио ще участва в Лига Европа.

В края на двубоя директен червен картон получи седящият на резервната скамейка Патрик от състава на Лацио.

Така Интер завърши на четвъртото място с актив от 72 точки, колкото имаше и състава на Лацио, но "лациалите" ще се задоволят с място във втория по сила европейски клубен турнир.

В друг мач от този последен кръг Рома победи Сасуоло с 1:0 след автогол на Пеголо. Така Рома завърши първенството на третото място с актив от 77 точки, а Сасуоло е на 11-ото място с актив от 43.