Отборът на Интер победи с 3:1 Виляреал в контролна среща, част от предсезонната подготовка на двата състава.

Първата част се разви сравнително равностойно, като двата състава си размениха по едно попадение. Първо „нерадзурите“ откриха резултата в 25-ата минута чрез Едер, а Роберто Солдадо изравни в 39-ата минута.

Перишич кандисва заради голяма заплата в Интер?

След почивката наставникът на италианския гранд Лучано Спалети извърши редица промени в състава си, а на Стеван Йоветич отново изведе отбора напред – 2:1. Това се случи в 66-ата минута.

В последната минута на редовното време Марсело Брожович оформи крайния резултат – 3:1.

Примера дивисион започва на 18 август, а Серия стартира с ден по-късно. В първия кръг на испанския шампионат „жълтата подводница“ гостува на Леванте, а Интер открива новата кампания с домакинство на Фиорентина.