Интригата за титлата в Италия остана жива с пълна сила след дербито на върха в Серия А между Ювентус и Наполи на "Алианц стейдиъм" в Торино. Гостите от юга надделяха с 1:0 с попадение в самия край и се доближиха само на точка от шампиона.

Героят за момчетата на Маурицио Сари беше Калиду Кулибали. Сенегалецът прониза Джиджи Буфон в 90-та минута с глава с истински куршум и така завърза интригата около скудетото в последните четири кръга.

Все пак "старата госпожа" има минимален аванс, но програмата на тима е много тежка до края и той може да бъде стопен. Но при всички положения единственият от големите шампионати в Европа ще предложи страстен завършек на сезона за феновете си.

Двата тима подходиха предпазливо в началото, а най-чистото положение дойде в 17-та минута. Тогава Миралем Пянич стреля перфектно от пряк свободен удар, но гредата беше най-верният помощник на Пепе Рейна.

Трябва да се отбележи, че въпреки това чисто положение, Юве нямаше точен удар към вратата, защото гредите не влизат в тази част на статистиката. А Наполи изпусна няколко шанса, за които само може да съжалява, че не се превърнаха в гол.

Първият от тях дойде в 24-та минута, когато топката стигна до Марек Хамшик в наказателното поле и той стреля много добре и силно, но за негово нещастие топката облиза дясната греда от външната страна.

В 38-та минута неаполитанците стигнаха и до попадение. Тогава Лоренцо Инсиние се измъкна зад защитата и мушна топката покрай Джиджи Буфон в мрежата му, но попадението беше отменено заради засада. Повторенията показаха, че макар и минимална, такава наистина имаше.

Така почивката дойде без отбелязани попадения. След подновяването на играта гросмайсторската битка продължи, а стремежът на тимовете беше да минимизират в максимална степен грешките. И успяха.

Гостите бяха малко по-активни, обстрелваха по-често вратата на Буфон, но 40-годишният ветеран показа невероятната си класа. Хосе Кайехон и Аркадиуш Милик изпуснаха страхотни шансове за тима си в средата на полувремето.

Може би най-чистата ситуация след почивката се откри пред Кайехон в 73-та минута. Тогава той беше изпуснат зад защитата и засече с мощно воле едно центриране. Топката летеше към далечния ъгъл на Буфон, но стражът по невероятен начин успя да избие сигурния гол.

После той спаси опасни изстрели на Милик и Инсиние, последният от които беше в 89-та минута и който ветеранът изби в корнер. От този корнер именно последва и победното попадение в тази среща.

Хосе Кайехон центрира перфектно от ъгловото флагче и качи топката на главата на Калиду Кулибали, който беше изпуснат от Мехди Бенатия и с истински куршум прониза Буфон и Юве за крайното 1:0.

След тази инфарктна развръзка Юве остава първи с 86 точки, но Наполи е само с една по-малко, а до края на сезона предстоят тежки битки и на двата тима, така че ще е интересно в битката за скудетото.