Отборът на Сасуоло не успя да намери живец у себе си седмица след звучното 0:7, което отнесе от шампиона на Италия Ювентус. В срещата си от 24-ия кръг на Серия А „неровердите” не успяха да стигнат до нищо повече от 0:0 срещу гостуващия Каляри и така вече в три поредни мача от първенството са без отбелязан гол.

Серията на Сасуоло определено създава поводи за тревога сред феновете им – в последните си 6 двубоя от калчото възпитаниците на Джузепе Якини нямат победа, а в същия период са реализирали едва 2 гола.

В началните минути играта на домакините беше белязана от известен смут, а в 10-ата минута Диего Фариас от Каляри получи страхотна възможност. Играчът на гостите шутира от границата на наказателното поле и принуди вратаря Андреа Консили да спасява със сетни сили.

Сасуоло отвърна с шанс пред звездата си Матео Политано. Офанзивният халф стигна до топката в 17-ата минута след центриране от коорнер, като изстрелът му профуча съвсем близо покрай десния стълб.

Марко Сау можеше да вгорчи следобеда за „неровердите” след чудесен пробив в 29-ата минута. Изстрелът на дребничкият нападател обаче не намери очертанията на вратата. Две минути по-късно новото попълнение на Сасуоло Хума Бабакар имаше възможност да порази целта с глава, като също шутира неточно.

След почивката Сасуоло тотално иззе инициативата. Още в първите секунди звездата Доменико Берарди размина няколко съперникови играчи и стреля силно от десетина метра, ала над гредата. В 52-ата италианецът се справи далеч по успешно, но пък вратарят Алесио Краньо отвърна с чудесна намеса.

В 60-ата минута отново Берарди пое отговорността за Сасуоло в предни позиции, като шутът му от средна дистанция прелетя над целта.

Финалният шанс за домакините дойде в 80-ата минута, когато  влезлият на смяна Алесандро Матри профука невероятен шанс от упор. Вратарят на Каляри Краньо обра овациите заради инстинктивното си спасяване.

В класирането Каляри остава 13-и с 25 точки на сметката си, докато Сасуоло е на 15-а позиция с два пункта по-малко. Засега двата тима имат комфортен аванс пред зоната на изпадащите, където най-напред е класиран СПАЛ със 17 точки.