Отборът на Фиорентина победи Лацио с 3:2 в мача от 36-ия кръг на Серия А. По този начин „виолетовите“ събраха актив от 59 точки, колкото има и Милан, който обаче е с мач по-малко. Фиорентина е седми в подреждането, докато „росонерите“ са шести заради по-добри показатели.

Припомняме, че Шестата позиция открива хоризонти към Лига Европа, тъй като Лацио, който е четвърти със 70 пункта, и Ювентус ще играят финал за Купата на страната, като и двата състава са сигурни евроучастници през идната кампания на турнирите на Стария континент.

Първото полувреме премина спокойно без много положения и пред двете врати. Двата състава си размениха по една опасна ситуация, като първи домакините застрашиха своя съперник. В 11-ата минута Федерико Бернардески отправи страхотен изстрел, но Томаш Стракоша успя да отрази.

В края на полувремето Лацио създаде добро положение. Луис Алберто излезе на добра позиция и шутира, но Киприан Татарусано изби.

След подновяването на играта през вторите 45 минути „римските орли“ поведоха. В 55-ата минута Балде Кейта бе чудесно изведен от Алберто, измъкна се добре от бранителя, който го пазеше, и след като бе навлязъл в пеналта, се разписа за 1:0.

Малко след това „виолетовите“ можеха да изравнят, но Бабакар не бе увенчан с успех.

В 67-ата минута домакините изравниха. Матиас Весино комбинира добре с Бабакар, който възстанови паритета – 1:1. Последваха силни минути за домакините, който в 73-ата минута направиха пълен обрат. Никола Калинич успя да овладее една отбита топка и покачи на 2:1.

Лацио имаше малшанса да си отбележи автогол в 76-ата минута. Кристиано Ломбарди вкара топката в собствената си мрежа за 3:1.

Лациалите върнаха надеждите си поне за спечелване на точка в 81-ата минута, когато Луис Алберто насочи топката към Алесандро Мургия, който бе изпуснат, извиси се над всички и се разписа за 2:3. Опитите на гостите на да стигнат до ремито до края на двубоя не бяха увенчани с успех и така срещата завърши с успех за Фиорентина.