Отборът на Фиорентина победи с 2:0 втородивизионния Читадела в двубой за Купата на Италия. И двете попадения за "виолетовите" бяха дело на Марко Бенаси. В последните 65 минути домакините играха с човек по-малко, след като Лоренцо Венути си изкара глупав червен картон и бе принуден да напусне терена преждевременно.

В 21-ата минута Рикардо Сотил се възползва от грешка на противника и изпрати топката в наказателното поле, където Марко Бенаси засече и я изпрати във вратата на Лука Маниеро.

Пет минути по-късно Лоренцо Венути извърши непозволени действия срещу навлизащия на скорост Жан Целар и видя червения картон от съдията на двубоя.

В 53-ата минута  Бенаси удвои аванса на "виолетовите", след като отново той бе на правилното място в наказателното поле. Халфът се възползва перфектно от празното пространство, което му бе оставено, и засече центриране на Рашид Гезал, след което изпрати топката в мрежата на стража на Читадела.

Това остана най-интересната ситуация в двубоя, който завърши 2:0 в полза на отбора на Фиорентина, който се класира за 1/8-финалите на турнира.