Отборите на Емполи и Пескара направиха хикс - 1:1 в двубоя по между си от 31-я кръг на италианската Серия А. Двата състава размениха по точка в двубоя, което обаче едва ли ги зарадва особено в битката за оцеляване в елита.

Емполи прекъсна серия от седем поредни загуби, но заема 17-о място с 23 точки. За Пескара пък това бе второ равенство след хикса с Милан в предишния кръг, но отборът е последен, 20-и с едва 14 точки в актива си.

Домакините поведоха в 9-ата минута чрез Омар Ел Кадури, който получи убийствен пас и оставайки един на един срещу вратаря, реализира за 1:0.

Джанлука Капрари пропиля златен шанс за Пескара в 17-ата минута, но в 31-ата се реваншира с попадение за 1:1. 23-годишният Капрари завърши отлично добра атака за гостите и реализира изравнителния гол.

През второто полувреме Пескара се размина с второ попадение в 74-ата минута, когато Лукаш Скорупски отрази удар на Алекандро Бруно и резултатът се запази 1:1.