Българският национал Ивайло Чочев изигра десет минути при равенството на тима си Палермо срещу Чезена - 0:0. Той се появи в 80-ата минута на срещата като замени Мато Яяло, а домакините пропуснаха и дузпа.

Единадесетметровия наказателен удар беше пропуснат от Игор Коронадо в 39-ата минута на срещата.

Така след това равенство Палермо бяха изпреварени от Парма, тъй като "пармалатите" взеха успех у дома над Бари с 1:0 и са трети с 69 точки, а Палермо са четвърти с 68.

Лидерът Емполи спечели гостуването си на Бреша с 2:0 и има 82 точки, а втори е тимът на Фрозиноне, който спечели далеч от дома срещу Ентела с 1:0.

Така в последния кръг ще се решат въпросите относно класиращия се втори отбор в елита и да станат ясни отборите, които ще играят бараж за днес.

На Фрозиноне им трябва реми при домакинството с Фоджа, за да сигурни за елита. Парма гостува на Специя, а Палермо е гост на Салернитана.