Палермо заедно с Ивайло Чочев в състава си изпадна в Серия Б, след като завърши 1:1 при гостуването си на Киево в мача от 35-ия кръг на италианското първенство. По този начин „розанерите“ изпаднаха от Серия А три кръга преди края.

Чочев игра 90 минути за сицилианци, но не успя да помогне на своя отбор, който се нуждаеше от задължителен успех.

Серджо Пелесиер изведе Киево напред в резултата в 67-та минута, след като бе точен от дузпа.

Голданига вкара изравнителното попадение за Палермо в 88-та мнута.

Палермо е предпоследен в класирането с 20 точки.

Кротоне постигна изключително важна победа с минималното 1:0 при гостуването на Пескара. Единственото попадение в срещата отбеляза Александър Тонев в 71-та минута. Това е първият гол за българина в италианския елит.

Тонев вкара много красив гол, като изпрати топката от около 25 метра с диагонален удар в горния ляв ъгъл на вратата на Фиорило.

Пескара завърши мача с човек по-малко, след като Ахмад Бенали бе изгонен за втори жълт картон в 76-та минута.

Дженоа постигна много важна домакинска победа с минималното 1:0 срещу Интер.

Единственият гол в срещата отбеляза Горан Пандев в 70-та минута.

Антонио Кандрева изпусна дузпа 87-та минута.

Жофри Кондогбиа бе изгонен с директен червен картон в 89-та минута.

Емполи се наложи с 3:1 при домакинството си на Болоня.

Кроче изведе домакините напред в резултата с гол в 5-та минута.

Верди изравни резултата в 11-та минута.

Паскуал направи резултата 2:1 в 38-та минута, а крайното 3:1 оформи Коста в 47-та минута.

Кротоне е осемнайсти с 28 точки, Емполи е точно над зоната на изпадащите – седемнайсти с 32 точки, а Дженоа е шестнайсти с 33 точки.