Кротоне на родния национал Александър Тонев изпусна да победи един от най-стабилно представящите си тимове в Серия А. Без българина, който дори не бе в групата, „питагорците” завършиха 1:1 срещу Аталанта в 24-ия кръг, а ремито бе фиксирано в заключителните мигове от играч, който доскоро се подвизаваше у нас – бившият централен защитник на Лудогорец Хосе Паломино.

Кротоне постигна победа и равен 1:1 като гост на Интер в предишните си две срещи, така че самочувствието в тима на Валтер Дзенга беше повече от добро. Домакините играха с настроение в двубоя, който не се отличи с кой знае колко голови ситуации.

Екшънът на „Стадио Ецио Счида” се разигра във финалните десетина минути на срещата. В 80-ата минута вратарят на „бергамаските” Етрит Бериша сбърка фатално при едно центриране, долетяло отляво на вратата му. Албанецът плонжира, за да изпълни наглед рутинно улавяне, ала изпусна топката. Рикардо Мандрагора може би не очакваше такъв подарък и все пак реагира мълниеносно, за да изпрати топката в мрежата от няколко метра – 1:0.

Победата обаче се изплъзна на Кротоне в 88-ата минута. Тогава Аталанта стигна до корнер отляво, а топката бе изчистена лошо към дъгата. Ремо Фройлер посрещна топката с воле, което макар и неуспешно се превърна в пас към защитника Андреа Масиело. Италианецът се озова очи в очи с вратаря Алекс Кордас, който отрази шута му, ала тогава притича Паломино и отбеляза за крайното 1:1.

Във временното класиране Аталанта остава на 8-о място с 37 точки, на една зад шестия Сампдория и седмия Милан, които имат по 38. Сасуоло е 17-и, точно над чертата, с 21 пункта. Първият тим в зоната на изпадащите е СПАЛ с актив от 17 точки.