Отборът на Аталанта записа четвърто равенство в последните си 5 мача от Серия, като в 35-ия кръг на калчото стигна само до 1:1 при гостуването срещу Удинезе. По този начин хората на Джампиеро Гасперини рискуват да увеличат изоставането си от 4-ия Лацио, който ще посрещне Сампдория в своя мач от кръга.

Срещата на „Дачия Арена“ имаше вихрено начало, което като по чудо се размина без голове. Още в третата минута Алехандро Гомес от „бергамаските“ тества рефлексите на Орестис Карнезис с шут под гредата, който гръцкият страж извади. В 13-ата минута Карнезис блесна дори по-сериозно, правейки страхотно двойно спасяване. Първо Андреа Петаня се озова очи в очи с вратаря и отблизо пробва да отбележи в левия ъгъл. Карнезис отговори с убийствен плонж, а след това възстанови светкавично баланса си, за да отрази и добавката на Ясмин Куртич.

По-активната игра на Аталанта все пак даде резултат в 41-ата минута. Тогава Гомес центрира от корнер отляво по атаката, а на първа греда Брайън Кристанте стреля атрактивно с глава, без дори да погледне към вратата. Топката описа невероятна парабола и прехвърли Карнезис, без да остави никакъв шанс на вратаря – 0:1.

След паузата Удинезе показа малко повече решимост, а това му стигна за изравняването в 53-ата минута. Тогава Стипе Перица получи чудесен пас точно пред вратарското поле и шутира към вратата на Етрит Бериша, който отрази. Нападателят на „фриуланите“ обаче веднага получи шанс за добавка и този път не сбърка.

В 62-ата минута домакините не бяха далеч дори от пълния обрат. Централният защитник Данило се включи чудесно при пряк свободен удар и засече центрирането с глава само на сантиметри покрай десния стълб.

С днешната точка Аталанта вече има 65 на 5-ата позиция, като води с 6 на 6-ия Милан и изостава с 2 от 4-ия Лацио. Удинезе заема 11-ото място с 44 пункта.