Аталанта направи грешна стъпка в битката си за Лига Европа. На свой терен "бергамаските" стигнаха само до равенство срещу непретенциозния Сасуоло, като дори могат да се радват, че измъкнаха 1:1.

Сасуоло беше повел с попадение на Лоренцо Пелегрини след грешка в защитата на домакините, но все пак Браян Кристанте успя да възстанови статуквото малко повече от четвърт час преди края, но това беше всичко.

Аталанта започна по-активно мача и създаде няколко интересни ситуации в началото на двубоя. В 12-та минута Алехандро Гомес стреля мощно от наказателното поле и щеше да счупи дясната греда.

После Доменико Берарди изпусна за Сасуоло, но в крайна сметка гостите изковаха своето попадение преди почивката. И това стана след нелепа грешка в отбраната на "бергамаските".

Тогава топката беше подарена на Лоренцо Пелегрини на центъра, той се втурна в половината на противника и след като преодоля и вратаря, стреля в опразнената врата. Защитник на Аталанта така и не успя да пресече топката и тя се оплете в мрежата - 1:0.

Последваха доста равностойни минути, в които интересните положения липсваха. Все пак домакините бяха по-активни, но Алехандро Гомес и Марко д'Алесандро изпуснаха да се разпишат.

Това все пак се случи в 73-та минута, когато Алехандро Гомес завъртя перфектно една топка от пряк свободен удар и я качи на главата на Браян Кристанте, който от чиста позиция направи 1:1.

Това се оказа и последното попадение в мача, което означаваше, че двата отбора взимат само по точка. С този актив Аталанта вече има 59 в актива си и остава на петата позиция, от която няма как да бъде изместен, каквото и да се случи в останалите мачове от кръга. Сасуоло си крета с 32 точки в долната половина и просто доиграва сезона.