Ювентус направи равенство в последното си домакинство за сезон 2018/19. Мачът от 37-ия кръг на Серия А срещу Аталанта завърши при 1:1. Йосип Иличич откри за гостие, а Марио Манджукич изравни за домакините, които след края на двубоя ликуваха с титлата.

Този двубой обаче носеше по-емоционален привкус не само заради шампионските празненства, а и защото се яви своеобразно сбогуване на треньора Масимилиано Алегри и Андреа Бардзали с феновете на „Алианц Стейдиъм“. Както е известно, след края на сезона двамата напускат тима. След последния съдийски сигнал Бардзали бе бурно аплодиран, а емоциите взеха връх във футболиста, който бе видимо развълнуван и просълзен. Той започна като титуляр срещата, като бе заменен в 60-ата минута. Мястото му зае голмайсторът Манджукич.

Също толкова разчувстващо бе и изпращането на Алегри. 51-годишният специалист, който е начело на Юве в последните 5 години, бе приветстван от привържениците, които му засвидетелстваха уважението си по време на церемонията по награждаване.

Междувременно преди първия съдийски сигнал зрителите станаха свидетели на още една церемония. Кристиано Роналдо получи приза си за „Най-добър играч“ на сезона в Серия А..

При все ремито „бианконерите“, които си гарантираха предсрочно първото място в шампионата, събраха 90 точки на върха. „Черно-сините“ пък натрупаха актив от 66. Така те изравниха Интер и го изместиха от третата позиция. „Нерадзурите“ загубиха мача си от кръга от Наполи. Интригата за разпределянето на местата за Шампионската лига и Лига Европа остава, тъй като разликата между борещите се тимове е малка. Непосредсвено зад Интер е Милан с 65 точки.

Ювентус създаде първата по-сериозна опасност в мача. Емре Джан пусна пас към Кристиано Роналдо, който засече веднага, но прати топката над напречната греда.

В последствие гостите взеха инициативата и създадоха няколко добри атаки. Първо в 5-ата минута Ремо Фройлер потърси изненада и стреля от средна дистанция. Топката летеше към дясната сглобка на Войчех Шчесни. Стражът обаче направи страхотно спасяване. Секунди след това Ханс Хатубер стигна до отбитата топка и мигновено шутира, но топката се отби в напречната греда.

В средата на първата част футболистите на Аталанта имаха претенции за дузпа. Реферът прегледа ситуацията с ВАР, след което даде знак играта да продължи.

В 28-ата минута Дуван Сапата изпробва късмета си, ала покрай левия стълб на Шчесни.

Натискът на Аталанта доведе до резултат в 33-ата минута. Андреа Масиело буквално сервира топката на Йосил Иличич, който от близо направи 1:0.

Няколко минути, след като поведоха, играчите на Аталанта имаха нова добра възможност и можеха да удвоят. Шчесни обаче внимаваше и спаси удара на Сапата.

След почивката „черно-сините“ отново се очертаха като по-търсещия победата отбор. Те можеха увеличат преднината си в 71-ата минута, когато Йосип Иличич стреля от пряк свободен удар. Топката бе прецизно насочена, но Шчесни изпъкна с нова ключова намеса.

6 минути по-късно Федерико Бернардески отигра от движение една топка във вратарското поле, но вратарят на Аталанта Голини с котешки рефлекс отрази.

„Бианконерите“ постепенно вдигнаха оборотите и десет минути преди края на редовното време изравниха. Хуан Куадрадо намери много добре Марио Манджукич, който след като овладя стреля точно в долния десен ъгъл за 1:1.

Минути след това Сапата отправи обещаващ изстрел, париран от Шчесни.

Федерико Бернардески потърси изненада от границата на наказателното поле с удар по земя в 84-ата минута, но Голини спаси.

„Старата госпожа“ не успя да завърши мача в пълен състав. Във втората минута на добавеното време Бернардески извърши грубо нарушение и напусна терена преждевременно с директен червен картон.

В последния 38-ми кръг на Серия А Ювентус гостува на Сампдория, докато Аталанта, продължаващ борбата си за тирнира на богатите, приема Сасуоло.