Депортиво Ла Коруня регистрира 17-ата си загуба през сезона в Ла Лига, като отстъпи при гостуването си срещу Жирона. В 28-ия кръг каталунците се наложиха у дома с 2:0, като вкараха попаденията си във всяко от полувремената.

За отбора на Пабло Мачин това беше трети пореден успех в испанското първенство. Новакът в елита продължава да се представя повече от чудесно и с натрупаните 43 точки заема 6-ото място, което в края на сезона ще осигурява излаз в Лига Европа.

Колкото до „Супер Депор”, най-добрите дни на някогашното страшилище в Европа явно са отминали. Тимът все още запазва шансове за оцеляване, но игрите му определено не вдъхват надежда. Депортиво е 19-и с 19 точки, на цели 6 пред последния Малага и само на 2 от тимовете над чертата.

На „Естадио Мунисипал де Монтиливи” гостите изостанаха в резултата в 21-ата минута. Алекс Гранел завъртя топката от пряк свободен удар, отсъден около централния кръг. Високото центриране стигна до централния защитник Бернардо Еспиноса, който от 8-9 метра стреля опасно с глава. Вратарят Рубен парира с една ръка, ала нямаше какво да стори при добавката на Кристиан Стуани – 1:0.

В 57-ата минута Жирона стигна до втория си гол, като отново Гранел с центриране от фаул предизвика събитията. Този път испанецът качи топката право върху главата на Хуанпе. Той от своя страна нанесе много чист и добре премерен изстрел, влетял до десния стълб покрай плонжа на Рубен – 2:0.

В следващия кръг има голяма вероятност победната серия на Жирона да спре, защото тимът гостува срещу Реал Мадрид на „Сантиаго Бернабеу”. Депортиво Ла Коруня пък има важен мач у дома срещу друг от преките си конкуренти за оцеляване – Лас Палмас.