Виляреал започна класическа победа в дебюта на новия старши треньор Хавиер Кайеха Ревия. „Жълтата подводница“ спечели с 3:0 своето домакинство срещу Ейбар на стадион „Ла Серамика“ от седмия кръг на Примера дивисион. Виляреал постигна трета победа от началото на сезона, докато Ейбар претърпя пета загуба. Седрик Бакамбу се отличи с хеттрик при успеха на Виляреа.

Виляреал поведе в 25-та минута, когато Мануел Трихерос пусна отличен извеждащ пас към Седрик Бакамбу, който изскочи сам срещу Дмитрович и го прехвърли за 1:0.

Пред Бакамбу се откри нова възможност в 33-та минута, когато той стреля, но слабо и неточно.

Мариано Барбоса направи решаващо спасяване в 39-та минута, когато отрази удара на Родриго Ернандес.

Виляреал удвои своята преднина в 52-та минута, когато Сансоне подаде към Бакамбу, а той с прецизно докосване вкара топката във вратата на Дмитрович.

Пред Такаши Инуи се откри много добра възможност в 55-та минута, но след удара му топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Барбоса.

Съдията Марио Мелеро Лопес свири дузпа за Виляреал в 75-та минута, след като Анаитс Арбия събори Бакамбу в наказателното поле на Ейбар. Наказателният удар бе реализиран от Бакамбу в 76-та минута, който оформи своя хеттрик.

Бакамбу можеше да вкара четвърти гол в 80-та минута, но след удара му топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Дмитрович.

След този успех Виляреал се изкачи до девето място в класирането с 10 точки, докато Ейбар е осемнайсти с 6 точки.