Отборът на Виляреал победи с 4:2 изпадащия Депортиво Ла Коруня в мача от 37-ия кръг на Ла Лига. Кръг преди края на шампионата „жълтата подводница“ събра 60 точки на петото място и си гарантира участие в Лига Европа през новата кампания. Ла Коруня е 18-и с 29.

Виляреал превъзхождаше своя съперник и до 45-ата минута поведе класически. Резултатът бе открит във втората минута. Самуел Кастийехо отправи мощен изстрел от около 20 метра и направи 1:0. Малко след това Карлос Бака можеше да покачи, но израка топката в аут. В 22-ата минута  Серхио Асеньо направи превъзходно спасяване, след като отрази изстрел на Лукас Перес.

В 31-ата минута „жълтата подводница“ удвои. Пабло Форналс центрира майсторски, а Мануел Тригерос засече за 2:0.

Депортиво можеше да намали в 36-ата минута, след удар с глава на Вале Борха, но топката излезе в аут.

В 45-ата минута Пабло Форналс центрира отляво към Тригерос, който с глава оформи 3:0.

След почивката Депортиво намали. Това се случи в 58-ата минута, когато домакините изпълниха корнер, Лукас Перес с глава отклони за Вале Борха, който направи 1:3.

В 88-ата минута домакините направиха 2:3. Адриан намери много добре Борха, който хладнокръвно намали и върна интригата в последните минути.

В продължението на двубоя Виляреал нанесе своя окончателен удар. Карлос Бака намери Денис Череишев, а той от движение засече за крайното 4:2.

В последния кръг Виляреал е домакин на Реал Мадрид, а Депортиво Ла Коруня гостува на Валенсия.