Отборът на Виляреал постигна първа победа от три мача насам, след като спечели с 2:1 домакинството си на Леганес от 33-ия кръг на Ла Лига.

Попаденията за успеха бяха дело на Виктор Руис и Карлос Бака, а Дарко Брашанац се разписа за гостите.

Със спечелените три точки на „жълтата подводница“ събра 51 пункта в актива си на шестото място, докато Леганес е 14-и с 39.

Леганес влезе по-остро в мача, а в 15-ата минута попадение на Хосе Нараньо не бе зачетено заради маркирана засада. В 40-ата минута Калудио Бовю бе близо до отбелязване, но прати топката встрани от вратата след центриране от фаул.

Две минути след това домакините откриха. Виктор Руис дебнеше на опасна позиция и стигна пръв до една отскочила топка в наказателното поле, като се разписа за 1:0.

След почивката Карлос Бака нанесе втори удар по съперника. Това се случи в 55-ата минута, когато с бомбен изстрел от границата на наказателното поле оформи 2:0.

Пет минути по-късно Родриго Ернандес с глава насочи топката след центриране от корнер, но не вложи достатъчно сила и така стражът улови.

В заключителните минути на срещата Дарко Брашанац с удар от движение намали на 1:2 и така оформи крайния резултат.