Отборът на Виляреал спря серията от три мача без победа в испанската Примера дивисион с успех над Райо Валекано с 2:1 в 14-я кръг. С успеха Виляреал зае петото място във временното класиране в Испания с 24 точки.

Съставът на Райо Валекано пък записа втора поредна загуба и общо трети двубой без победа, като заема 15-ото място във временното подреждане с 14 точки до тук.

Гостите откриха резултата в 41-ата минута с гол на Хозабед Санчес, който отправи хубав удар без да се бави и даде преднина на своя тим.

След почивката футболистите на Виляреал успяха да обърнат развоя на срещата в своя полза с два гола на Седрик Бакамбу.

В 69-ата Бакамбу вкара за 1:1 след като получи от Роберто Солдадо, а в 86-ата пак Седрик Бакамбу реализира от близко разстояние след пас от Денис Суарес.