Барселона постигна комфортна победа с 4:1 над Валядолид в мач от 8-мия кръг на Примера дивисион.

Изненадващо, Валядолид откри резултата на "Камп Ноу" в 10-а минута, когато Патрик Еберт центрира на Хави Гера, който се пребори с Адриано в наказателното поле и с глава вкара за 1:0.

Това обаче изобщо не притесни домакините, които 4 минути по-късно изравниха чрез Алексис Санчес, който след пас на Кристиан Тейо бе точен с мощен снаряд в горния десен ъгъл на вратата на Марино.

Този резултат се запази до почивката, но малко след подновяването на играта Шави даде аванс на каталунците. Неймар подаде към Тейо, а той с успореден на голлинията пас намери халфа, който елегантно чукна топката във вратата за 2:1.

В 64-а минута Алексис Санчес вкара втория си гол в мача, след като се възползва от добър пас на Неймар. Малко след това ролите бяха разменени като този път Алексис подаде хитро към бразилеца, който без проблеми вкара за крайното 4:1.

В класирането Барса е лидер с 24 точки, а Валядолид е на 17-а позиция с 6.