Валенсия постигна важна победа с 2:1 като гост на Депортиво Ла Коруня в мач от 19-ия кръг на Примера дивисион. След като в последните си пет двубоя бяха допуснали първите си три загуби в първенството, „прилепите” се справиха при гостуването на борещия се за оцеляване отбор и затвърдиха третото си място в класирането.

Със спечелените три точки Валенсия има актив от 40 и вече е с цели 8 пред четвъртия Реал Мадрид. Депортиво пък остава на границата на зоната на изпадащите като след изиграването на всички мачове от кръга може и да попадне в нея.

Селсо Боргес изпусна добри възможности за гол за домакините през първото полувреме, а „прилепите” откриха в 37-ата минута като главна вина затова имаше вратарят на Депортиво Рубен. Бърза контра доведе до пас на Родриго към Гонсало Гуедес, който стреля извън наказателното поле, ударът бе точен, но слаб и изглеждаше, че няма да е проблем за стража. Той обаче допусна тя да мине през краката му.

Отново Гуедес и Родриго бяха замесени във втория гол, този път с разменени роли. Изстрелът на Родриго от границата на наказателното поле рикошира и направи топката невъзможна за Рубен.

Депортиво успя да намали пасива си в 88-ата минута. След центриране в наказателното поле Адриан успя да засече и да подаде към Флорин Андоне, който от близко разстояние реализира с глава.

Ла Коруня се хвърли в атаки, но в добавеното време изпусна големия си шанс за изравняване, след като изстрел от фаул на Адриан мина над вратата.