Валенсия продължава с колебливото си представяне в Ла Лига, след като завърши 1:1 при домакинството на предпоследния Спортинг Хихон в мача от 27-ия кръг на испанското първенство.

Първото полувреме бе равностойно, а най-доброто положение бе изпуснато от гостите в 45-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Валенсия Микел Весга стреля с глава, но над напречната греда.

Фабиан Ореяна направи добър дрибъл в 47-та минута, след което стреля, но неточно в аут.

Диего Алвес се отличи с фантастично спасяване в 52-та минута, когато отрази удара на Начо Касес.

Съдията Алварес Искиердо свири дузпа за Валенсия в 54-та минута за нарушение на Весга срещу Хосе Гая.

Дани Парехо изпълни наказателния удар, но Куеяр спаси.

Спортинг Хихон поведе в резултата в 60-та минута, когато гостите организираха чудесна контраатака, която бе завършена от Дуйе Чоп, който изпрати топката във вратата на Диего Алвес.

Симоне Дзадза бе близо до това да изравни резултата в 78-та минута, но ударът му бе спасен от Куеяр. Минута по-късно Мунир Ел Хадади направи нов непростим пропуск.

Валенсия успя да изравни резултата в 85-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Спортинг, Мунир Ел Хадади засече топката с глава и я изпрати във вратата на Куеяр.

След това равенство Валенсия е тринайсти с 30 точки, докато Спортинг Хихон остава на предпоследна позиция с 18 точки.