Тимът на Валенсия победи като гост Гранада с 3:1 в мач от 31-я кръг на Примера дивисио. Валенсия записа трети пореден успех и излезе на 12-о място във временното класиране. За Гранада път поражението означава шести мач без победа в Испания. Гранада е на предпоследното, 19-о място с 20 точки в актива.

Футболистите на Валенсия поведоха с 2:0 за две минути през първото полувреме. В 19-ата минута Симоне Дзадза откри резултата, а само две по-късно, в 21-ата пак той направи резултата 2:0 след чудесен пас от Санти Мина.

Нов шанс се откри пред Дзадза в 31-ата минута, но италианецът пропусна. Минута по-късно Санти Мина вкара топката във вратата на Гранада, но попадението не бе зачетено заради засада.

Все пак в 55-ата минута Санти Мина се разписа за 3:0 с точен удар в добния десен ъгъл на вратата на домакините.

В 65-ата Гранада успя да върне едно попадение чрез Езекиел Понсе, който се възползва от възможността, която се откри пред него, оформяйки крайното 3:1 в полза на Валенсия.