Валенсия постигна категорична победа с 4:1 при домакинството на Осасуна на "Местая" в мач от 36-ия кръг на Примера дивисион. Така домакините събраха актив от 43 точки, а Осасуна остава на последното място с 19.

Валенсия се намираше в серия от три поредни загуби, като нямаше победа в последните си четири срещи.

В 22-ата минута Есекиел Гарай изведе Валенсия напред в резултата, след като на празна врата засече подаване на Нани.

Аржентинският защитник направи 2:0 в последната минута на първото полувреме.

Симоне Дзадза проби отдясно и върна към Гарай, който не остави шансове на Салваторе Сиригу. През второто полувреме събитията на терена не се промениха.

Родриго в 70-ата минута намери в отлична позиция Дзадза и той отблизо увеличи на 3:0.

Пет минути по-късно Родриго също записа името си сред голмайсторите, след като се възползва от груба грешка в защитата на Осасуна.

Футболистите от Памплона все пак се отсрамиха във втората минута от добавеното време. Олавиде от точката на дузпата оформи крайното 4:1.