Валенсия победи с минималното 1:0 Еспаньол като гост в мач от 37-ия кръг на Ла Лига. Така “прилепите” се изкачиха с три позиции в първенството и вече са на 10-ото място с актив от 46 точки. Еспаньол пък остава 9-и с 53. Останалите мачове от предпоследния кръг в испанското първенство ще се играят в неделя. Единственото попадение в срещата бе дело на Хосе Гая в 75-ата минута.

Гостите бяха по-активния тим в началото на първата част. В 13-ата минута Фабиан Ореяна достигна до прецизен пас в наказателното поле, стреля, но много неточно.

Секунди по-късно Нани получи пас по трева на границата на наказателното поле и шутира. Вратарят на домакините Лопес обаче внимаваше и успя да избие топката.

В 17-ата минута Гая центрира в центъра на пеналтерията. Нани бе на точното място и засече с глава. Топката обаче мина на милиметри встрани от лявата греда.

Десетина минути по-късно пък Леонардо Баптищао пропусна да реализира най-доброто положение за домакините от началото на срещата. Той засече центрирарана топка в наказателното поле, а ударът му мина малко над напречната греда.

В 37-ата минута Ернан Перес получи добра възможност да се разпише за домакините. Футболистът нахлу, овладявайки добър пас и стреля, но защитник на гостите скочи на шпагат в краката му, за да блокира удара.

В началото на втората част пък Симоне Дзадза стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на косъм от лявата греда.

Пресата на “прилепите” даде резултат в 74-ата минута, когато Жерард Морено овладя страхотен пас в пеналтерията и отправи удар по трева в долния десен ъгъл на вратата.

В добавеното време на срещата Диего Рейес получи невероятна възможност да изравни. Мексиканският футболист стреля от границата на наказателното поле, но опитът му мина точно над напречната греда.