Еспаньол върви напред и нагоре в испанската  Ла Лига, след като „папагалчетата” победиха с минималното 1:0 гостуващия Ейбар в мач от шестия кръг.

Каталунците започнаха силно мача, но ранни пропуски направиха Леонардо Баптищао и Пабло Пиати.

Еспаньол - Ейбар 1:0

източник: БГНЕС

В средата на първата част дойде доброто положение за гостите, което Марк Кукурея не съумя да превърне в гол.

В края на първата част Фабиан Ореяна също бе близо до гола за гостите, но и той пропусна.

Перфектен прехвърлящ пас от Оскар Мелендо намери Марио Ермосо и защитникът скочи над всички и заби отблизо топката с глава във вратата на баските за 1:0. Това се случи в 68-ата минута и се оказа единственият гол в мача.

До края не се случи нищо особено и Еспаньол спечели мача с 1:0. С това тимът се изкачи на четвъртата позиция в класирането с 10 точки, а Ейбар е на 11-ото място със седем.