Отборите на Реал Сосиедад и Бетис изиграха изключително интригуващ сблъсък в 7-ия кръг на Примера дивисион. Двубоят на стадион „Аноета“ приключи без победител, въпреки че двата тима си вкараха цели осем гола.

Гостите от Бетис откриха резултата още в 6-ата минута, но попадението на Антонио Санабрия бе доста спорно. При паса към него останаха сериозни съмнения за засада, като дори отбраната на домакините спря да играе, но в крайна сметка Санабрия стреля за 1:0, а голът бе признат.

Тимът на Сосиедад обаче отговори много бързо. Само седем минути по-късно след гола на Бетис, домакините изравниха чрез Уилиан Хосе. Той засече топката с глава след центриране отдясно, правейки резултата 1:1.

Барса иска отлагане на мача с Лас Палмас

В 26-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Този път след добра атака отляво, топката бе подадена в наказателното поле, където Микел стреля силно и не остави шансове на противниковия вратар.

Радостта на Сосиедад обаче трая само три минути. Бетис стигна до корнер, а след центрирането Федал успя да насочи коженото кълбо за втори път в мрежата на домакините.

Втората част започна още по-ударно. Само две минути след подновяването на играта Хоакин бе изведен очи в очи с вратаря на домакините и с удар от границата на наказателното поле реализира за 3:2 в полза на Бетис.

Домакините от Сосиедад изравниха чрез Шавиер Прето за 3:3, но и това не бе всички в срещата.

До края на двубоя двата тима си размениха нови два гола, за да оформят крайното 4:4. Бетис отново поведе седем минути преди края когато Леон пробяга повече от половината терен, за да отправи мощен шут и да вкара. След нова статична ситуация обаче и центриране от корнер, домакините отново съумяха да отбележат и да изтръгнат точката.

След този двубой и преди изиграването на последните четири мача от кръга, Бетис заема четвъртото място във временното класиране, докато Реал Сосиедад е осми.