Отборът на Севиля се върна на шестото място в класирането на Ла Лига, след минамалната победа с 1:0 над Жирона в мача от 23-ия кръг. Единственият гол в мача бе дело на Пабло Сарабия, който се разписа в 46-ата минута.

Така в андалусийци събраха 36 пункта в актива си и изпревариха с точка Ейбар на шестото място. Жирона е девети с 31.

Севиля упражни натиск в началото на мача и в 23-ата минута дойде първата по-интересна ситуация. Пабло Сарабия пое прецизен пас в наказателното поле и шутира, но топката премина на сантиметри от левия стълб. В 29-ата минута нова добра възможност се разкри пред домакините. Луис Муриел стреля от границата на наказателното поле, но отново встрани от целта.  Жирона постепенно поизравни играта и в 34-ата минута Порту адресира хубав пас към Майкъл Олунга, но последният не можа да се справи със Серхио Рико и загуби топката. Четири минути по-късно Адай опита да отиграе едно центриране, но Рико блесна с превъзходно спасяване.

В 40-ата минута дузпа бе отсъдена в полза на Жирона. Топката срещна ръката на Луис Муриел при центриране от фаул, и въпреки протестите му, съдията посочи бялата точка. Адай пое отговорността да стреля от 11-те метра, но Рико демонстрира класа и изби.

След почивката Севиля стигна до бърз гол. Пабло Срабия бе изведен отляво, нахлу в наказателното поле и мушна топката в мрежата за 1:0.

До края на мача каталунците се опитаха да върнат попадението, но опитите им не сполучиха.

В следващия кръг Севиля играе с Лас Палмас, а Жирона е домакин на Леганес.