Севиля направи реми у дома си с Леганес в мача от 27-ия кръг на Ла Лига. Всичко по-интересно в срещата се случи през първата част. Новакът в Примера поведе след 3 минути игра, а в края на частта домакините изравниха.

Така Севиля пропусна да се изравни с Реал Мадрид в класирането, който обаче е с два мача по-малко. С актив от 57 точки севилци останаха трети на два пункта зад Кралския клуб, който е втори. Леганес е 16-и с 25.

Началото на срещата бе прекрасно за Леганес. Гостите поведоха след едва три минути игра. Габриел получи подаване отдясно и от блика дистанция засече за 1:0.

Последва натиск от страна на домакините. В 33-ата минута пък попадение на Франко Васкес не бе зачетено заради засада. Десет минути след това нова добра възможност се разкри пред севилци. Стеван Йоветич бе чудесно изведен, влезе на скорост в пеналта и стреля. Стражът на Леганес Ерерин обаче изби. Топката попадна отново в черногореца, който засече за 1:1.

През втората част темпото на срещата спадна, като двата състава бяха доста предпазливи. Нямаше опасни положения и пред двете врати, а резултатът се запази до самия край.