Отборът на Севиля постигна пета победа от началото на сезона в испанската Примера дивисион след успех над Малага с 2:0 в мач от 7-ия кръг.

Севиля е втори във временното класиране с 16 точки, на две от първия Барселона, който е с 18, но и мач по-малко. Третият във временното подреждане Атлетико Мадрид е с 14 точки и също мач по-малко.

Тимът на Малага пък все още няма победа в испанското първенство и е предпоследен, 19-и с едва 1 точка в актива си.

Двата гола за домакините паднаха след почивката в рамките на две минути между 68-ата и 70-ата минута. За победата се разписаха Евер Банега и Луис Муриел.

Футболистите на Севиля можеха да открият резултата още в края на първото полувреме, но в 43-ата минута Луис Муриел прати топката край дясната греда на вратата на гостите.

В 68-ата минута Мигел Торес извърши нарушение и реферът отсъди дузпа за Севиля, която аржентинецът Евер Банега превърна в гол за 1:0.

Само две минути по-късно, в 70-ата с хубав удар колумбиецът Луис Мируел покачи на 2:0 за домакините.

До края гостите опитаха да върнат поне едно попадение, като в 88-ата удар с глава на Мигел Торес застраши вратата на Севиля. В добавеното време Нолито стреля опасно за домакините, но също не успя да преодолее стража на съперника.