Севиля сложи точка на черната си серия от мачове без победа. След като в цели шест поредни двубоя андалусийците все не намираха път към трите точки, най-после го сториха в мача с Депортиво Ла Коруня на "Санчес Писхуан". Успехът беше с 4:2.

Още с първата си атака в двубоя домакините откриха резултата. Това се случи след по-малко от 50 секунди от първия съдийски сигнал, като Стивън Н'Зонзи проби до аутлинията и свърна малко след точката на дузпата, където беше Стеван Йоветич. Черногорецът прониза мрежата за 1:0 с прецизен изстрел.

Но почти веднага Депортиво изравни. Бившият играч на Челси и Лацио Гаел Какута се разписа за 1:1 в четвъртата минута, след като атака на Хоселу приключи с пас към него, вместо изстрел и французинът не сбърка.

Това статукво също не се задържа дълго. В 9-та минута Пабло Сарабия направи хубава добавка след отразен удар от вратаря на играч на Севиля и домакините отново дръпнаха в резултата с гол аванс.

Но страхотните събития на терена следваха едно след друго. И още в средата на първата част резултатът пак беше изравнен. Точен от пряк свободен удар от границата на наказателното поле беше отново Какута - 2:2.

Дъждът от голове обаче продължи с пълна сила. Домакините излязоха напред в резултата за трети път в 32-та минута, когато Серхио Ескудеро центрира от пряк свободен удар и качи топката на главата на Хуан Кореа и резултатът стана 3:2.

При този резултат дойде и почивката, а след нея попаденията до голяма степен секнаха. Остана време само за още едно в 88-та минута, с което Висам Бен Йедер само оформи крайното 4:2 и най-после Севиля се добра до пълните три точки.

С тях андалусийците имат вече 61 точки на четвъртата позиция и се откъснаха в борбата за Шампионската лига. Депортиво остава на 16-та позиция с 28 точки, но е сравнително далеч от зоната на изпадащите.