Севиля се наложи с 2:0 над Атлетик Билбао в мача от 27-ия кръг на Ла Лига. Андалусийците вкараха и двете попадения в срещата през първото полувреме. Луис Муриел откри резултата в 27-ата , а Франко Васкес удвои асистира за първото попадение и след това в 32-ата минута на двубоя.

По този начин домакините записаха втора поредна победа и общо четвърта от пет мача насам в първенството. Билбао пък допусна втора грешна стъпка, след като преди седмица направи 1:1 с Валесния.

Севиля се изкачи на петата позиция с актив от 45 точки. Билбао пък е 12-и с 32.

В 6-ата минута Хоакин Кореа прибра страхотно подаване в наказателното поле и пропусна златна възможност. Ударът му по трева беше отправен към средата на целта, но вратарят се хвърли по удивителен начин и го извади.

Отново той секунди по-късно Кореа се включи добре в наказателното поле и овладя убийствен пас, преди да шутира към вратата, но ударът му беше блокиран от защитник, който се хвърли по невероятен начин на шпагат.

В 16-ата Пабло Сарабия достигна до прецизно подаване, за да се озове очи в очи с вратаря, и шутира по земя към десния ъгъл. Кепа Арисабалага обаче внимаваше и реагира с котешки рефлекс, за да отрази опита му.

В 24-ата Луис Муриел скочи високо, за да засече прехвърлящо подаване в малкото наказателно поле, но ударът му с глава разтресе напречната греда.

В 27-ата минута Васкес напредна и изведе отдясно Луис Муриел, който реагира бързо и без никакви проблеми промуши топката в долния ляв ъгъл.

Само четири минути по-късно падна и второто попадение като Стивън Н'Зонзи с невероятно центриране в наказателното поле, което бе засечено с глава от Васкес, който заби удара си с глава в левия ъгъл.

Минута преди края на първата част Иняки Уилямс демонстрира добър усет около точката на дузпата, за да засече центриране, но прати удара си с глава точно до дясната греда.

В 70-ата минута Нолито очакваше топката в центъра на наказателното поле и отправи мощен удар от воле, насочен под напречната греда, но вратарят се прояви добре и го отрази. Това бе и последното по-опасно положение в срещата.