Легендата на Арсенал Тони Адамс записа името си в историята на испанския футбол, но с антирекорд. Наставникът на Гранада записа седма поредна загуба начело на тима след дебюта си.

Това се случи след поражението с 1:2 от Еспаньол в последния кръг на Примера дивисион. Този мач нямаше абсолютно никакво значение за крайното класиране, но с резултата в него англичанинът се нареди до другите двама с подобно незавидно постижение.

Единствено Патрик О'Конъл начело на Сантандер през 1928 г. и Йосу Ортуондо начело на Екстремадура през 1996 г. са другите, които са записали по седем поредни загуби след дебюта си начело на съответните тимове.

С антирекорд се отличи и вратарят Гийермо Очоа. Той стана единственият вратар в историята на испанския елитен футбол, който допуска 81 гола в рамките на един сезон в Примера дивисион.

Иначе до този развой се стигна след бурно начало на мача в Гранада. Гостите поведоха с 2:0 още до 8-та минута, след като Лео Баптищао откри в 3-та, а малко след това Рубен Весо си вкара автогол за домакините.

Те все пак успяха да намалят резултата в 22-та минута с гол на Андреас Перейра, но това се оказа всичко до последния съдийски сигнал. След него Гранада остана на дъното със скромните 20 точки и се разделя с Примера дивисион. Еспаньол се изкачи до осмата позиция с 56 точки, но може да падне до 10-то място след последните двубои в Испания.