Реал Сосиедад записа много важна победа с 3:1 над Спортинг Хихон и по този начин се върна на пътя, който може да отведе отбора до евротурнирите през следващия сезон.

Сосиедад имаше три загуби и едно равенство в последните си четири двубоя, с което застраши максимално шансовете си за място в Европа. Все пак с успеха над Хихон отборът остана на шесто място с 52 точки. Хихон пък утежни ситуацията си като  остава в зоната на изпадащите, на 18-о място с 22 точки, на 5 от спасителната 17-а позиция, на която в момента е Леганес.

Вилиан Хосе откри резултата за домакините още в 3-ата минута, когато бе точен от дузпа. В 27-ата пък авансът бе удвоен след удар на Хуанми и рикошет, който не остави шансове на вратаря Иван Куелар.

Малко по-късно Юри Берчиче можеше да вкара и трети гол, но топката удари левия страничен стълб.

Трети гол за домакините все пак имаше и той падна в 77-ата минута, когато Давид Зурутуза намери с перфектен пас Берчиче, който се възползва и реализира.

В края на двубоя Елдерсон вкара почетния гол за Спортинг и оформи крайното 3:1.