Тимът на Реал Мадрид записа първо поражение този сезон в Ла Лига, след като беше надигран от новака Майорка с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Лаго Жуниор още в седмата минута. Играчите на „белия балет“ завършиха срещата с човек по-малко, след като Алваро Одриосола беше изгонен в 74-ата минута.

Във втората минута Алваро Одриосола напредна отдясно, подаде към Иско, който шутира по земя, но не затрудни вратаря Маноло Рейна.

В 7-ата минута домакните откриха резултата след скоростна атака. Лаго Жуниор получи подаване отляво, проби и премина покрай Одриосола. След това стреля към далечния ъгъл, а Тибо Куртоа плонжира, но не успя да спаси.

След още седем минути топката попадна в мрежата на Куртоа за втори път, но страничният рефер вдигна флага за засада и резултатът остана непроменен.

В 16-ата минута Лаго Жуниор центрира отдясно, а Анте Будимир опита да отбележи с пета, но нямаше с късмет.

В 25-ата Винисиус Жуниор излезе на стрелкова позиция, но ударът му от 20-тина метра не беше достатъчно добър.

Две минути по-късно Хамес Родригес изведе Карим Бензема, който прехвърли вратаря, но топката рикошира в напречната греда.

Второто полувреме започна с натиск на мадридчани. В 58-ата Анте Будимир успя да се промуши между Едер Милитао и Одриосола и стреля с глава, но неточно.

В 64-ата минута Серхио Рамос стреля над гредата от пряк свободен удар. В игра за Реал се появиха Родриго и Федерико Валверде.

В 69-ата минута Родриго напредна по десния фланг, но си поведе прекалено дълго и отправи подаване, но беше пресечен.

В 83-ата минута резервата на „белите“ Брахим Диас беше съборен в наказателното поле, но съдията Хавиер Рохас прецени, че няма основания да даде дузпа.

Това бе първа загуба за Реал през този сезон в испанското първенство. Хората на Зинедин Зидан остават втори с 18 точки, на точка по-малко от Барселона, които вече са лидери. Майорка пък събират актив от 10 точки на 14-та позиция. В следващия кръг новаците гостуват на Легане. Реал пък ще търси първа победа в Шамипонската лига през този сезон при гостуването си на Галатасарай през идната седмица.

Стартови състави на двата отбора:

Майорка (4-3-3): 1. Маноло Рейна (к), 2. Хуан Састре, 24. Мартин Валент, 21. Антонио Раийо, 15. Фран Гомес, 23. Алейш Фебас, 12. Идрису Баба, 8. Салва Севийя, 14. Даниел Родригес, 22. Анте Будимир, 11. Жуниор Лаго

Мениджър: Висенте Морено

Реал Мадрид (4-4-2): 13. Тибо Куртоа, 12. Марсело, 4. Серхио Рамос (к),3. Едер Милитао, 19. Алваро Одрисола, 25. Винисиус Жуниор, 14. Каземиро, 22. Иско, 16. Хамес Родригес, 9. Карим Бензема, 18. Лука Йович

Мениджър: Зинедин Зидан